Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - FINALIŚCI OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

W dniu 2 marca 2017 r. we Wrocławiu, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w diecezjalnych eliminacjach XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe. W tym etapie wzięło udział troje najlepszych uczniów, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji szkolnych (Wioletta Krzak i Natalia Zobek z klasy 3C oraz Piotr Mierzwa z klasy 2B). Uczniów przygotował pan Grzegorz Bińczak. Młodzież zmagała się z bardzo trudnymi i szczegółowymi pytaniami z wymaganych lektur. W XI edycji konkursu były to: wybrane listy o. Maksymiliana, książka o. Jerzego Domańskiego, „ŚW. MAKSYMILIAN MARIA KOLBE” oraz osiem rozdziałów Ewangelii wg św. Marka.

Celem Olimpiady jest przybliżenie młodemu pokoleniu charyzmatycznej postaci - św. Maksymiliana Marii Kolbego, twórcy klasztoru-wydawnictwa, misjonarza i męczennika Auschwitz, osoby niezwykłej i godnej naśladowania. Ponad to, odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracja własnych zachowań na wzór Świętego, wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznawania Pisma Świętego, zainteresowanie uczniów wiedzą religijną oraz odkrywanie i rozwijanie ich uzdolnień.

Zarówno z etapów szkolnych i diecezjalnych do finału ogólnopolskiego kwalifikuje się zawsze trójka najlepszych. Młodzież GGO odniosła spektakularne zwycięstwo, pokonując gimnazja z diecezji wrocławskiej i zajmując wszystkie miejsca na podium.

I miejsce – Wioletta Krzak kl. 3C
II miejsce – Piotr Mierzwa kl. 2B
III miejsce – Natalia Zobek kl. 3C

Właśnie ci gimnazjaliści pojadą na finał, który odbędzie się już 29 marca w Siedlcach. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i będziemy kibicować jeszcze goręcej niż poprzednio!

 finalisci olimpiady franciszkanskiej d2

Grzegorz Bińczak