Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - NARODZIŁ SIĘ KRÓL – JASEŁKA Z PRZYTUPEM!

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

W dniu 22 grudnia, przed samymi świętami Bożego Narodzenia w Gimnazjum Gminy Oleśnica, odbył się uroczysty apel bożonarodzeniowy, przygotowany przez klasę II A oraz uczniów klas II D i III C pod opieką p. Lucyny Kollinger oraz p. Grzegorza Bińczaka. Z wielkim zaangażowaniem do pomocy przy dekoracji, zgłosili się także uczniowie klasy II C, których pomoc okazała się nieoceniona! Po wielu dniach i godzinach prób udało się zrealizować to wielkie wydarzenie.

Uczniowie przybliżyli nam narodziny Chrystusa, które były tak ważne, że na nowo zaczęto liczyć od nich czas. Sposób prezentacji był jednak niestandardowy. Z jednej strony można powiedzieć, że treść jasełek była bardzo tradycyjna. By jednak oddać ich prawdziwy charakter należy dokładnie zacytować słowa narratora:

„Dziś w świecie modne są udziwnienia,
Lecz my normalni – nic się nie zmienia;
Będzie więc Herod i aniołowie,
Diabły, pasterze i 3 królowie...
Lecz byście się tu nie zanudzili,
Żeśmy realia uwspółcześnili...
Co z tego wyszło – wnet zobaczycie...
Ufam, ze końca tu dosiedzicie...”

Apel bożonarodzeniowy był zatem nie tylko przybliżeniem historycznego Wcielenia Słowa ale również eksplozją dobrego humoru, od samych kwestii aktorów, poprzez ich stroje , odpowiednio dobraną muzykę i efekty dźwiękowe. Zabiegi te pozwoliły na wywołanie szerokich uśmiechów wśród zaproszonych gości i społeczności naszego gimnazjum. Takiego humoru, radości, integracji i wieloklasowej współpracy życzylibyśmy sobie przez cały rok, do następnego Bożego Narodzenia… A może i dłużej? ☺

Galeria

Lucyna Kollinger, Grzegorz Bińczak