Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - DZIEŃ PATRONA W GGO

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

Honorowym gościem był wójt Gminy Oleśnica pan Marcin Kasina. Uroczystości rozpoczęła prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczniów klasy III D Szymona Śliwińskiego i Patryka Wajerowskiego, przedstawiająca historię i działalność Szarych Szeregów w czasie drugiej wojny światowej. Następnie odbył się konkurs karaoke piosenek powstańczych, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Piosenki znane, i te mniej znane, wprowadziły wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad bohaterstwem powstańców, partyzantów i wszystkich tych, którzy walczyli z okupacją Niemców.

W kolejnej części obchodów przedstawiciele klas mieli do pokonania tor przeszkód.Były elementy czołgania się, skoki przez przeszkody,czy strzały na bramkę. Po zmaganiach sportowych uczniowie przystąpili do konkursu wiedzy z historii i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W ramach obchodów Dnia Patrona odbył się również konkurs plastyczny tematycznie związany z Szarymi Szeregami.Najlepsze prace uczniów zdobią szkolne korytarze.

Mamy nadzieję, że idea i wartości promowane przez młodych członków Szarych Szeregów będą wzorem do naśladowania dla uczniów naszej szkoły.

Galeria

Organizatorzy: Aurelia Fabjan, Magdalena Stojko, Katarzyna Janowska, Izabela Zamorska i Grzegorz Bińczak