Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - MATEMATYCZNE WYZWANIA W GGO

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

17 marca 2016 r. w Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów odbył się XIII Powiatowy Konkurs „MATEMATYCZNE WYZWANIA” tradycyjnie już organizowany pod honorowym patronatem wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny.

Przedsięwzięcie, od początku wspierane przez prezesa Banku Spółdzielczego Aleksandra Dachowskiego , cieszy się niegasnącym zainteresowaniem wśród gimnazjów i ich opiekunów z powiatu oleśnickiego i jest jednym z elementów popularyzujących wiedzę i wspomagających pedagogów w motywowaniu podopiecznych do rozwoju zainteresowań matematyką.

Chętnych do zmagań matematycznych nie brakowało. W konkursie wzięło udział wielu, doskonale przygotowanych uczniów z różnych gimnazjalnych szkół powiatu oleśnickiego.

Licząc się z zainteresowaniami uczestników, nauczyciele matematyki z GGO ( G. Kwasiborska i S. Suchecki) przygotowali odpowiednie arkusze z zadaniami. Do ich rozwiązania uczniowie podeszli bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem.

Prace konkursowe oceniało jury, w skład którego weszli nauczyciele opiekujący się uczestnikami konkursu z danych szkół. Wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Katarzyna Kaplita z GGO (opiekun Grażyna Kwasiborska)

II miejsce – Kamila Krzesak z Gimnazjum nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy (opiekun Dorota Musiałek)

III miejsce – Katarzyna Zadka z Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy (opiekun Anna Jezierska)

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie przez Krzysztofa Skórzewskiego sekretarza Gminy Oleśnica oraz dyrektora departamentu depozytów Banku Spółdzielczego w Oleśnicy Daniela Ostrycharza dyplomów i nagród wyróżnionym pasjonatom królowej nauk oraz podziękowań i upominków ich nauczycielom.

Na zakończenie rozgrywek na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Gratulując Laureatom i ich opiekunom, dyrektor GGO Anna Klimkowska skierowała również podziękowania do wszystkich Przyjaciół Konkursu, a w szczególności do sponsorów oraz nauczycieli zaangażowanych w organizację tegorocznej jego edycji.

Jeszcze raz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Galeria

GGO/Grażyna Kwasiborska