Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - DOŚWIADCZAMY FIZYKI

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

W ramach współpracy nauczycielki fizyki pani Barbary Czech z pracownikami Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zostały przeprowadzone warsztaty i zajęcia z fizyki.

Uczniowie klasy 3d , w ramach pracowni „Fizyka elektroniki” zostali wprowadzeni w świat czujników, poznali tajniki pomiarów wybranych wielkości fizycznych oraz nauczyli się stosować zdobytą wiedzę. W części praktycznej uczniowie wcielili się w rolę konstruktorów i budowali proste urządzenia w oparciu o poznane przetworniki oraz platformę programistyczną Arduino. Metodą małych kroków gimnazjaliści poznali budowę i składniki tej platformy, nauczyli się ją obsługiwać, podłączać elementy elektroniczne, a przede wszystkim programować. Platforma Arduino jest bardzo uniwersalnym narzędziem, które zdobyło uznanie nie tylko wśród konstruktorów amatorów, ale również wśród artystów. Pozwala ona na samodzielne tworzenie interaktywnych widowisk, projektowanie „inteligentnych” ubrań oraz „ożywianie" zabawek.

Uczniowie pozostałych klas uczestniczyli w zajęcich pt. „Fizyka wody". Wykład w przystępny sposób wskazywał różne zagadnienia związane z wodą , jej właściwościami fizycznymi oraz znaczeniem dla człowieka i przyrody oraz był wzbogacony pokazami doświadczeń fizycznych.

Galeria

Barbara Czech