Gimnazjum Gminy Oleśnica im. Szarych Szeregów - WYCIECZKA DO AUSCHWITZ-BIRKENAU

foto1
TU KAŻDY ZNAJDZIE COŚ DLA SIEBIE!
foto1
MÓWISZ: GGO. MYŚLISZ: OK.!
foto1
JUŻ NIE MUSISZ SZUKAĆ. ZNALAZŁEŚ!
foto1
NASZE GIMNAZJUM JEST NA 6!
foto1
ZAPRASZAMY DO NAS!
+48 71 314 02 36
gimnazjum@olesnica.wroc.pl

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

Blue Flower

W dniu 4.05.2017 r. uczniowie klas II A, II B, II D, III A, III B, III C, III D brali udział w wycieczce zorganizowanej przez p. Grzegorza Bińczaka do MIEJSCA PAMIĘCI I MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU - BYŁEGO NIEMIECKIEGO NAZISTOWSKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO I ZAGŁADY.

Uczniowie wspomnianych klas po wcześniejszym przygotowaniu merytorycznym z wielkim zainteresowaniem i należnym temu miejscu powagą i szacunkiem, podjęli sześciogodzinne, studyjne zwiedzanie części Auschwitz I oraz Birkenau.

Była to niesamowita, namacalna lekcja historii, zadumy, empatii i współczucia. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia na własne oczy tego, co omawiane jest na lekcjach historii, polskiego, oraz religii. Poznać wydarzenia, postacie i męczenników.

Gimnazjaliści doskonale zdawali sobie sprawę, że nie jest to zwykła wycieczka. Wyjazd pozwolił uzmysłowić sobie, jak ogromną skalę miał terror i zagłada przeprowadzona w nazistowskich obozach podczas II Wojny Światowej.

Cała grupa od przewodników otrzymała pochwałę, za należyte przygotowanie i wzorowe zachowanie. Jest to lekcja, którą pamięta się do końca życia.

Galeria

Grzegorz Bińczak